Terra Kurucusunun İade Bilmecesinde Nihai Karar Verildi!

Karadağ’daki temyiz mahkemesi, Do Kwon’un Güney Kore’ye iadesini onaylayan önceki bir kararı bozmayacak. Böylece, Do Kwon’u Terra ekosisteminin çöküşüyle ilgili cezai suçlamalarla yüzleşmek üzere Güney Kore’ye iade edecek. Bu arada, LUNC ve USTC holder’larının sayısı 5,5 milyonla yeni bir dönüm noktasına ulaştı.

Karadağ Mahkemesi, Terra kurucusunun iadesinde son kararını verdi!

Karadağ’daki bir temyiz mahkemesi, Terra kurucusu Do Kwon’un Güney Kore’ye iadesini onaylayan bir kararın iptali için yaptığı teklifi reddetti. Çünkü, ABD Adalet Bakanlığı da Do Kwon’un iadesini istiyordu. Karadağ’ın onu Güney Kore’ye gönderme kararını temyize götüreceğini söyledi. Kwon’un avukatı Çarşamba günkü kararın nihai olduğunu söyledi. Ayrıca, iade için herhangi bir zaman çizelgesi olmadığını ekledi.

Bu ayın başlarında, Balkan ülkesindeki bir yüksek mahkeme, Kwon’un Mayıs 2022’de multi-milyar dolarlık kripto girişiminin çöküşüyle ilgili cezai suçlamalarla yüzleşmek üzere Güney Kore’ye iade edilebileceğine karar verdi. Çarşamba günkü karar Kwon’un bu karara itirazının başarısız olduğunu gösteriyor. Do Kwon‘un avukatı Goran Rodic, iadenin artık nihai olduğunu söyledi. Dolayısıyla, ne ABD’nin ne de Kwon’un karara daha fazla itiraz edemeyeceğini belirtti.

LUNC ve USTC holder sayısı rekor seviyeye ulaştı

Terra Classic, LUNC ve USTC holder’larının sayısının 5,5 milyona ulaşmasıyla yeni bir dönüm noktasına ulaştı. Artış oranı 2022’deki Terra Luna krizi sonrasına kıyasla nispeten düşük. Bununla birlikte, Terra Luna Classic ekosistem tokenlerini tutan cüzdanların sayısı, öncelikle Binance ve diğer kripto borsalarının desteği sayesinde artmaya devam ediyor.

Terra Classic hesapları Cardano ve Shiba Inu gibi en iyi kripto para birimlerinden bile daha yüksek. Son raporlara göre, Cardano ağındaki toplam cüzdan sayısı 4,6 milyonu aştı. Ayrıca, Etherscan ve ShibariumScan verilerine göre Shiba Inu sahiplerinin sayısı 1,38 milyona ulaştı. En iyi kripto para birimlerinin cüzdan sayıları, artan kripto benimsenmesi nedeniyle yükselmeye devam ederken, Terra Luna Classic cüzdan sayıları, boğa piyasası sırasında fiyatların toparlanması umuduyla insanların hala LUNC ve USTC’lerini ellerinde tuttuğuna işaret ediyor.

Kripto borsası Binance’ın desteklediği Terra Luna Classic yakma kampanyası LUNC fiyatlarını artırdı. Binance bugüne kadar toplam 53,48 milyar LUNC token yaktı. Diğer kripto borsaları ve projeler de token arzını azaltma konusunda topluluğa destek oluyor. Bunun için onlar da LUNC yakıyorlar. Son zamanlarda WEEX, spot ve vadeli işlem paritelerine işlem ücretleriyle LUNC yakmayı taahhüt etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x